Topul Echipelor Românești din Italia Octombrie 2019

Years
0
0
Months
0
0
Weeks
0
0
Days
0
0
Hours
0
0
Minutes
0
0
Seconds
0
0

Intervalul ales 01/10/2019 00:00:00 - 31/10/2019 23:59:59

Poziție Clasa Puncte Autori
101 G.RUFFINI II A Imperia (IMPERIA) 20
102 HOMESCHOOLING III C Torino (TORINO) 20
103 ANZIO III - GIANNI RODARI II A Anzio (ROMA) 20
104 SCUOLA DELL'INFANZIA S. CHIARA D'ASSISI III A Roma (ROMA) 20
105 VIA GIOVANNI PALOMBINI 39 II A Roma (ROMA) 19
106 O.P.BAROLO II C Venaria Reale (TORINO) 19
107 I. C. MODUGNO- RUTIGLIANO I A Bitonto (BARI) 19
108 SACRO CUORE II A Torino (TORINO) 19
109 VIA MOGLIA II B Settimo Torinese (TORINO) 19
110 HOMESCHOOLING I A Napoli (NAPOLI) 19
111 INTERNAZIONALE II A Torino (TORINO) 19
112 SC. MAT. FORMIGLIANA II B Formigliana (VERCELLI) 19
113 I.C. TORRE PELLICE - RODARI II A Torre Pellice (TORINO) 19
114 HOMESCHOOLING II B Castellazzo Bormida (ALESSANDRIA) 19
115 I. C. MODUGNO- RUTIGLIANO II A Bitonto (BARI) 19
116 EMILIANI II B Genova (GENOVA) 19
117 I.C. VOLVERA - VIA RISORGIMENTO I A Volvera (TORINO) 19
118 O.P.BAROLO III A Venaria Reale (TORINO) 18
119 CD ASTI VI III A Asti (ASTI) 18
120 ILARIA ALPI - D'ACQUISTO II A Torino (TORINO) 18
121 SETTIMO TORINESE II I A Settimo Torinese (TORINO) 18
122 AGNELLI EDOARDO I A Torino (TORINO) 18
123 HOMESCHOOLING V A Borghetto di Borbera (ALESSANDRIA) 18
124 LOCATELLI - MILANO III A Milano (MILANO) 17
125 I.C. - TORINO -VIA MONTEVIDEO II C Torino (TORINO) 17
126 SETTIMO TORINESE II-V.ADRIATICO II B Settimo Torinese (TORINO) 17
127 SAN BERNARDO II A Genova (GENOVA) 17
128 G.MONTEVERDE - BISTAGNO I A Bistagno (ALESSANDRIA) 17
129 ITI ETTORE MAJORANA II A San Lazzaro di Savena (BOLOGNA) 15
130 IC.CASTIGLIONE-CAMUGNANO II A Castiglione dei Pepoli (BOLOGNA) 15
131 IC DANIELA MAURO/PESSANO C/B II A Pessano con Bornago (MILANO) 15
132 G.BOMBONATI-FERRARA II A Ferrara (FERRARA) 15
133 SCUOLA DELL'INFANZIA SACRO CUORE II A Roma (ROMA) 15
134 DON ORIONE - MILANO II A Milano (MILANO) 15
135 SACRO CUORE II A Galliera (BOLOGNA) 15
136 VIA POLINA-S.MARTINO II A Ferrara (FERRARA) 10
137 G.LEOPARDI-FERRARA II A Ferrara (FERRARA) 10
138 SCUOLA DELL'INFANZIA MATER DOLOROSA II B Roma (ROMA) 10
139 I.C. VISTRORIO RUEGLIO II A Rueglio (TORINO) 10
140 RIVAROLO II A Genova (GENOVA) 10
141 SCUOLA MEDIA STATALE GOLTIERI III B Asti (ASTI) 10
142 CASTELLETTO D'ORBA - MARCONI II A Castelletto d'Orba (ALESSANDRIA) 10
143 VIA F.LLI CERVI II A Rozzano (MILANO) 10
144 G. PEANO II A Torino (TORINO) 10
145 ILARIA ALPI - DELEDDA II B Torino (TORINO) 10
146 I.C. VEROLENGO - TORRAZZA P.TE II A Torrazza Piemonte (TORINO) 10
147 MOROZZO II A Morozzo (CUNEO) 10
148 ACQUI TERME VIA SAVONAROLA III A Acqui Terme (ALESSANDRIA) 10
149 Antonio Franzini II A Alessandria (ALESSANDRIA) 10
150 V. DA FELTRE II A Ronchi dei Legionari (GORIZIA) 10
151 G. A. GIOBERT II A San Damiano d'Asti (ASTI) 10
152 GIANNI RODARI II B Pozzuolo Martesana (MILANO) 10
153 I.C. SAN GIOVANNI BATTISTA II A Genova (GENOVA) 10
154 PROTETTE S.GIUSEPPE II C Torino (TORINO) 10
155 HOMESCHOOLING I B Torino (TORINO) 10
156 MADRE MAZZARELLO II A Torino (TORINO) 10
157 SCUOLA DELL'INFANZIA MADRE MARGHERITA LENZI II A Roma (ROMA) 10
158 E.TOTI II A Milano (MILANO) 10
159 DI MALCHINA CON L.INS.SLOVENA II B Duino-Aurisina (TRIESTE) 10
160 I.C. AIRASCA - SCALENGHE II A Scalenghe (TORINO) 10
161 VIA CALIMERA II B Roma (ROMA) 10
162 LA MINISCUOLA II A Roma (ROMA) 10
163 S.MAT. - G.GARIBALDI - II A Genova (GENOVA) 10
164 E.R. ISTITUTO PICCOLE SERVE DELL'INFANZIA DI GESU II A Napoli (NAPOLI) 10
165 VILLASCIALLERO II A Genova (GENOVA) 10
166 G.RONCONI II A Roma (ROMA) 10
167 VALGRANA-CAPOLUOGO II B Valgrana (CUNEO) 10
168 IL SOLE II A Genova (GENOVA) 10
169 S.GIUSEPPE LAVORATORE II A Torino (TORINO) 10
170 FABRIZIO DE ANDRE' RHO IV A Rho (MILANO) 10
171 D.D. ILARIA ALPI - PEROTTI II A Torino (TORINO) 10
172 RACCONIGI A.MORO E CAD.VIA FANI I C Racconigi (CUNEO) 5
173 S.MARIA GORETTI II B Torino (TORINO) 5
174 VINCENZINA VIRANDO II A Viu' (TORINO) 5
175 C. GRASSI IV A Torino (TORINO) 5
176 I.C.S.MAURIZIO-S.FRANC.AL CAMPO II A San Francesco al Campo (TORINO) 5
177 DON LORENZO MILANI III A Pogliano Milanese (MILANO) 5
178 CALASANZIO II A Genova (GENOVA) 5
179 BERNARDETTA SOC.COOP. A R. L. II C Napoli (NAPOLI) 5
180 CD ASTI VI I A Asti (ASTI) 5
181 D.D. ALPIGNANO-GRAMSCI II B Alpignano (TORINO) 5
182 SCUOLA DELL'INFANZIA IV A Torino (TORINO) 5
183 N.TRIDENTE II A Mola di Bari (BARI) 5
184 S.GIUSEPPE III A Torino (TORINO) 5
185 FOSSANO E.TESAURO II A Fossano (CUNEO) 5
186 P.ZZA GASPARRI - MILANO II C Milano (MILANO) 5
187 SACRO CUORE I A Torino (TORINO) 5
188 HOMESCHOOLING II B San Martino Canavese (TORINO) 5
189 CIVITELLA S. PAOLO CENTRO URBAN IV Superiore T Civitella San Paolo (ROMA) 5
190 SANTA VITTORIA D'ALBA-CAPOLUOGO II A Santa Vittoria d'Alba (CUNEO) 5
191 SAN BERNARDO III B Genova (GENOVA) 5
192 HOMESCHOOLING II A Torre Pellice (TORINO) 5
193 COLLODI - BORGO SAN MARTINO II Elementare B Borgo San Martino (ALESSANDRIA) 5
194 I.C. - TORINO -VIA MONTEVIDEO II A Torino (TORINO) 5
195 Homeschooling II Elementare C Alluvioni Cambio' (ALESSANDRIA) 5
196 Homeschooling I Elementare A Agrigento (AGRIGENTO) 5
197 SCUOLA ELEMENTARE PARIFICATA SANTO SPIRITO II B Acqui Terme (ALESSANDRIA) 5
198 ANZIO II SPALVIERA - SACIDA II B Anzio (ROMA) 5
199 HOMESCHOOLING IV A Acqui Terme (ALESSANDRIA) 5
200 IQBAL MASIH II A Pioltello (MILANO) 5

Partener Principal:

Kidibot caută partener principal!

Susținători activi:

Kidibot este sustinut de OMV Petrom Kidibot este sustinut de Țara lui Andrei Kidibot este sustinut de Google Kidibot este sustinut de Electrica Kidibot este sustinut de Robofun Kidibot este sustinut de Interbrand Kidibot este sustinut de BRD Kidibot este sustinut de Zooku Kidibot este sustinut de eMag Kidibot este sustinut de Telekom Kidibot este sustinut de Digi Kidibot este sustinut de Societatea Muzicala Kidibot este sustinut de Bucharest Science Festival Kidibot este sustinut de Gadgetway Kidibot este sustinut de Farmaciile Richter

Edituri prietene:

Kidibot este sustinut de Editura Niculescu Kidibot este sustinut de Humanitas Junior Kidibot este sustinut de Editura Corint Junior Kidibot este sustinut de Editura Arthur

Parteneri educaționali:

Kidibot este sustinut de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale Kidibot este sustinut de Știință și Tehnică Kidibot este sustinut de Raiffeisen Bank Kidibot este sustinut de Astroclubul Bucuresti Kidibot este sustinut de Institutul Geologic al Romaniei

Parteneri pentru românii din afara granițelor României:

Kidibot este sustinut de Ministerul pentru Rom\nii de Pretutindeni Kidibot este sustinut de FORI - Federația Organizațiilor Românești din Italia
Acest proiect este realizat cu sprijinul Ministerului pentru Românii de Pretutindeni. Conţinutul acestui site nu reprezintă poziţia oficială a MRP.

KIDIBOT în lume:

USA | UK | CA | CH | ES | MD | IT | RO
Total time: 2.2297561168671 s