Topul Echipelor Românești din Italia

(Atenție – topurile se actualizează la fiecare 24h!)

Poziție Clasa Puncte Autori Gold
1 A. TONA IV Elementare A Roma (ROMA) 4.551 1    
2 A. ANDREUZZI I Media B Meduno (PORDENONE) 3.075    
3 DANTE ALIGHIERI III Elementare A Quinto di Treviso (TREVISO) 1.069    
4 ALPO DI VILLAFRANCA DI VERONA V Elementare A Villafranca di Verona (VERONA) 333    
5 SCUOLA DELL'INFANZIA II A Torino (TORINO) 310    
6 SMS LAMEZIA TERME PITAGORA I Media F Lamezia Terme (CATANZARO) 228    
7 VIA POLINA-S.MARTINO IV C Ferrara (FERRARA) 184    
8 HOMESCHOOLING II A Torino (TORINO) 143    
9 CD C.BATTISTI / MILANO II A Milano (MILANO) 138    
10 SCUOLA DELL'INFANZIA SACRO CUORE II B Roma (ROMA) 115    
11 N. ROSA II A Susa (TORINO) 114    
12 BOSIO - MAESTRO ELIGIO GHIO II C Bosio (ALESSANDRIA) 105    
13 MILANESI GUIDO I A Roma (ROMA) 100    
14 HOMESCHOOLING I A Torino (TORINO) 89    
15 HOMESCHOOLING II B Torino (TORINO) 75    
16 L'AQUILONE II A Granarolo dell'Emilia (BOLOGNA) 75    
17 SOCIALE II A Torino (TORINO) 59    
18 S.PIO X II B Torino (TORINO) 59    
19 SCUOLA DELL'INFANZIA PICCOLE ANCELLE DEL SACRO CUORE II A Roma (ROMA) 59    
20 HOMESCHOOLING II C Torino (TORINO) 56    
21 I.C. N.7 VIA VIVALDI - IMOLA II A Imola (BOLOGNA) 55    
22 ASCANIO SOBRERO II B Casale Monferrato (ALESSANDRIA) 54    
23 C.COLLODI/MAZZO DI RHO II A Rho (MILANO) 54    
24 GIANNI RODARI I A Pozzuolo Martesana (MILANO) 53    
25 SETTIMO TORINESE II -SALGARI III A Settimo Torinese (TORINO) 48    
26 NAPOLI 72-PALASCIANO-VIA PADULA II B Napoli (NAPOLI) 48    
27 SCUOLA DELL'INFANZIA S. CHIARA D'ASSISI II A Roma (ROMA) 47    
28 DE BENEDETTI II A Asti (ASTI) 47    
29 ANZIO III - CARLO COLLODI II A Anzio (ROMA) 47    
30 VIA BATTISTI - AGRATE B.ZA II Elementare A Agrate Brianza (MB) (MONZA E DELLA BRIANZA) 47    
31 SAN DAMIANO D'ASTI CAP. II B San Damiano d'Asti (ASTI) 46    
32 SETTIMO TORINESE II II A Settimo Torinese (TORINO) 46    
33 VIA GABBRO II A Milano (MILANO) 45    
34 ARCHIMEDE II A Roma (ROMA) 45    
35 HOMESCHOOLING III A Torino (TORINO) 45    
36 ALBERTO MANZI II A Roma (ROMA) 44    
37 PIO BOGGIANI - BOSCO MARENGO II A Bosco Marengo (ALESSANDRIA) 44    
38 I.C. MARASSI II A Genova (GENOVA) 41    
39 ASCANIO SOBRERO II A Casale Monferrato (ALESSANDRIA) 41    
40 I.C. MARASSI II B Genova (GENOVA) 40    
41 CD C. CASALEGNO II C Torino (TORINO) 40    
42 R. GENTILE II A Matino (LECCE) 38    
43 PARRI II A Torino (TORINO) 38    
44 SCUOLA DELL'INFANZIA II B Torino (TORINO) 38    
45 HOMESCHOOLING III C Casale Monferrato (ALESSANDRIA) 38    
46 VOLPIANO II C Volpiano (TORINO) 37    
47 ANZIO II SPALVIERA - SACIDA III B Anzio (ROMA) 37    
48 SCUOLA DELL'INFANZIA CRISTO RE II A Roma (ROMA) 37    
49 SETTIMO TORINESE I B. MUNARI II A Settimo Torinese (TORINO) 36    
50 SCUOLA ELEMENTARE PARIFICATA SANTO SPIRITO III A Acqui Terme (ALESSANDRIA) 35    
51 FERRUCCIO PASQUINI III Elementare A Arcevia (ANCONA) 34    
52 FRAZIONE S. LORENZO II A San Remo (IMPERIA) 34    
53 I.C. AIRASCA - SCALENGHE III C Scalenghe (TORINO) 32    
54 BESTA III Elementare D Milano (MILANO) 31    
55 BERTI F. - BAGNACAVALLO V Elementare D Bagnacavallo (RAVENNA) 30    
56 'COLLODI' II A Asti (ASTI) 30    
57 I.C. - SUSA II A Susa (TORINO) 29    
58 HOMESCHOOLING II A Settimo Torinese (TORINO) 29    
59 SCUOLA DELL'INFANZIA I A Torino (TORINO) 29    
60 I.C. MARCONI - ANTONELLI II A Torino (TORINO) 28    
61 ARBORIO SC.MAT. DON FRANCESE II A Arborio (VERCELLI) 27    
62 BORGO ANTICO EX OSTIA ANTICA II A Roma (ROMA) 27    
63 1 CIRCOLO ACQUI TERME II A Acqui Terme (ALESSANDRIA) 27    
64 MARCELLINE II A Genova (GENOVA) 27    
65 PANTIGLIATE III B Pantigliate (MILANO) 26    
66 IQBAL MASIH II B Pioltello (MILANO) 26    
67 L.GO STUCCHI II A Roma (ROMA) 26    
68 INTERNAZIONALE II B Torino (TORINO) 25    
69 I.C. - TORINO-VIA CASTELDELFINO V B Torino (TORINO) 25    
70 SACRO CUORE II A Genova (GENOVA) 25    
71 FRAZIONE CASTIGLIONE IV A Asti (ASTI) 25    
72 CHICO MENDEZ II A Roma (ROMA) 24    
73 I.T.C. V. GIORDANO VI B Bitonto (BARI) 24    
74 CADORNA II B Torino (TORINO) 24    
75 SACRO CUORE II B Genova (GENOVA) 24    
76 C.T.P. MARCONI S. GIOVANNI LUP. IV Elementare B San Giovanni Lupatoto (VERONA) 24    
77 SAN MAURO - FREINET II A San Mauro Torinese (TORINO) 24    
78 ANZIO III - CARLO COLLODI II B Anzio (ROMA) 23    
79 LETIZIA'S SCHOOL DITTA INDIVIDUALE DI RUGGIERO CYNTHIA II A Napoli (NAPOLI) 23    
80 Homeschooling III Elementare C Arcevia (ANCONA) 23    
81 BORGO ANTICO EX OSTIA ANTICA I C Roma (ROMA) 23    
82 MURELLO - CAPOLUOGO II A Murello (CUNEO) 23    
83 C.COLLODI/MAZZO DI RHO IV A Rho (MILANO) 23    
84 HOMESCHOOLING II C Ronchi dei Legionari (GORIZIA) 23    
85 M. D'AZEGLIO III A Torino (TORINO) 23    
86 TRINITA'-CAPOLUOGO II B Trinita' (CUNEO) 23    
87 SCUOLA DELL'INFANZIA S. CHIARA D'ASSISI I A Roma (ROMA) 23    
88 VITTORIO VENETO II A Torino (TORINO) 23    
89 I.C.BURLANDO III B Genova (GENOVA) 22    
90 HOMESCHOOLING II C Casale Monferrato (ALESSANDRIA) 22    
91 R. ZERBONI II C Torino (TORINO) 22    
92 SANTA VITTORIA D'ALBA-CAPOLUOGO II C Santa Vittoria d'Alba (CUNEO) 22    
93 SCUOLE ANN. CONVITTO C. COLOMBO II B Genova (GENOVA) 22    
94 FALCONARA FERRARIS II Media A Falconara Marittima (ANCONA) 22    
95 I.C.SETTIMO VITTONE-QUINCINETTO I A Quincinetto (TORINO) 22    
96 PONTE LINARI II A Roma (ROMA) 22    
97 S.ANNA I A Torino (TORINO) 22    
98 E. FERRARI II C Torino (TORINO) 22    
99 SETTIMO TORINESE I T.C.PARA II D Settimo Torinese (TORINO) 22    
100 TOSI I A Roma (ROMA) 21    

Partener Principal:

Kidibot caută partener principal!

Susținători activi:

Kidibot este sustinut de OMV Petrom Kidibot este sustinut de Țara lui Andrei Kidibot este sustinut de Robofun Kidibot este sustinut de Interbrand Kidibot este sustinut de Zooku Kidibot este sustinut de Societatea Muzicala Kidibot este sustinut de Gadgetway Kidibot este sustinut de Farmaciile Richter

Edituri prietene:

Kidibot este sustinut de Editura Niculescu Kidibot este sustinut de Editura Arthur

Parteneri educaționali:

Kidibot este sustinut de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale Kidibot este sustinut de Știință și Tehnică Kidibot este sustinut de Raiffeisen Bank Kidibot este sustinut de Astroclubul Bucuresti Kidibot este sustinut de Institutul Geologic al Romaniei

Parteneri pentru românii din afara granițelor României:

Kidibot este sustinut de Ministerul pentru Rom\nii de Pretutindeni Kidibot este sustinut de FORI - Federația Organizațiilor Românești din Italia

KIDIBOT în lume:

USA | UK | CA | CH | ES | MD | IT | RO

Total time: 0.48103904724121 s