Topul Echipelor Românești din Italia

(Atenție – topurile se actualizează la fiecare 24h!)

Poziție Clasa Puncte Autori Gold
1 A. TONA IV Elementare A Roma (ROMA) 4.533 1    
2 A. ANDREUZZI I Media B Meduno (PORDENONE) 2.675    
3 DANTE ALIGHIERI III Elementare A Quinto di Treviso (TREVISO) 1.069    
4 ALPO DI VILLAFRANCA DI VERONA V Elementare A Villafranca di Verona (VERONA) 333    
5 SCUOLA DELL'INFANZIA II A Torino (TORINO) 310    
6 SMS LAMEZIA TERME PITAGORA I Media F Lamezia Terme (CATANZARO) 228    
7 VIA POLINA-S.MARTINO IV C Ferrara (FERRARA) 184    
8 HOMESCHOOLING II A Torino (TORINO) 143    
9 CD C.BATTISTI / MILANO II A Milano (MILANO) 138    
10 SCUOLA DELL'INFANZIA SACRO CUORE II B Roma (ROMA) 115    
11 N. ROSA II A Susa (TORINO) 114    
12 BOSIO - MAESTRO ELIGIO GHIO II C Bosio (ALESSANDRIA) 105    
13 MILANESI GUIDO I A Roma (ROMA) 100    
14 HOMESCHOOLING I A Torino (TORINO) 89    
15 HOMESCHOOLING II B Torino (TORINO) 75    
16 L'AQUILONE II A Granarolo dell'Emilia (BOLOGNA) 75    
17 SOCIALE II A Torino (TORINO) 59    
18 SCUOLA DELL'INFANZIA PICCOLE ANCELLE DEL SACRO CUORE II A Roma (ROMA) 59    
19 S.PIO X II B Torino (TORINO) 59    
20 HOMESCHOOLING II C Torino (TORINO) 56    
21 I.C. N.7 VIA VIVALDI - IMOLA II A Imola (BOLOGNA) 55    
22 ASCANIO SOBRERO II B Casale Monferrato (ALESSANDRIA) 54    
23 C.COLLODI/MAZZO DI RHO II A Rho (MILANO) 54    
24 GIANNI RODARI I A Pozzuolo Martesana (MILANO) 53    
25 SETTIMO TORINESE II -SALGARI III A Settimo Torinese (TORINO) 48    
26 NAPOLI 72-PALASCIANO-VIA PADULA II B Napoli (NAPOLI) 48    
27 VIA BATTISTI - AGRATE B.ZA II Elementare A Agrate Brianza (MB) (MONZA E DELLA BRIANZA) 47    
28 SCUOLA DELL'INFANZIA S. CHIARA D'ASSISI II A Roma (ROMA) 47    
29 DE BENEDETTI II A Asti (ASTI) 47    
30 ANZIO III - CARLO COLLODI II A Anzio (ROMA) 47    
31 SAN DAMIANO D'ASTI CAP. II B San Damiano d'Asti (ASTI) 46    
32 SETTIMO TORINESE II II A Settimo Torinese (TORINO) 46    
33 HOMESCHOOLING III A Torino (TORINO) 45    
34 VIA GABBRO II A Milano (MILANO) 45    
35 ARCHIMEDE II A Roma (ROMA) 45    
36 PIO BOGGIANI - BOSCO MARENGO II A Bosco Marengo (ALESSANDRIA) 44    
37 ALBERTO MANZI II A Roma (ROMA) 44    
38 I.C. MARASSI II A Genova (GENOVA) 41    
39 ASCANIO SOBRERO II A Casale Monferrato (ALESSANDRIA) 41    
40 CD C. CASALEGNO II C Torino (TORINO) 40    
41 I.C. MARASSI II B Genova (GENOVA) 40    
42 R. GENTILE II A Matino (LECCE) 38    
43 PARRI II A Torino (TORINO) 38    
44 HOMESCHOOLING III C Casale Monferrato (ALESSANDRIA) 38    
45 SCUOLA DELL'INFANZIA II B Torino (TORINO) 38    
46 ANZIO II SPALVIERA - SACIDA III B Anzio (ROMA) 37    
47 VOLPIANO II C Volpiano (TORINO) 37    
48 SCUOLA DELL'INFANZIA CRISTO RE II A Roma (ROMA) 37    
49 SETTIMO TORINESE I B. MUNARI II A Settimo Torinese (TORINO) 36    
50 SCUOLA ELEMENTARE PARIFICATA SANTO SPIRITO III A Acqui Terme (ALESSANDRIA) 35    
51 FERRUCCIO PASQUINI III Elementare A Arcevia (ANCONA) 34    
52 FRAZIONE S. LORENZO II A San Remo (IMPERIA) 34    
53 I.C. AIRASCA - SCALENGHE III C Scalenghe (TORINO) 32    
54 BESTA III Elementare D Milano (MILANO) 31    
55 BERTI F. - BAGNACAVALLO V Elementare D Bagnacavallo (RAVENNA) 30    
56 'COLLODI' II A Asti (ASTI) 30    
57 I.C. - SUSA II A Susa (TORINO) 29    
58 HOMESCHOOLING II A Settimo Torinese (TORINO) 29    
59 SCUOLA DELL'INFANZIA I A Torino (TORINO) 29    
60 I.C. MARCONI - ANTONELLI II A Torino (TORINO) 28    
61 ARBORIO SC.MAT. DON FRANCESE II A Arborio (VERCELLI) 27    
62 1 CIRCOLO ACQUI TERME II A Acqui Terme (ALESSANDRIA) 27    
63 MARCELLINE II A Genova (GENOVA) 27    
64 BORGO ANTICO EX OSTIA ANTICA II A Roma (ROMA) 27    
65 PANTIGLIATE III B Pantigliate (MILANO) 26    
66 IQBAL MASIH II B Pioltello (MILANO) 26    
67 L.GO STUCCHI II A Roma (ROMA) 26    
68 INTERNAZIONALE II B Torino (TORINO) 25    
69 SACRO CUORE II A Genova (GENOVA) 25    
70 I.C. - TORINO-VIA CASTELDELFINO V B Torino (TORINO) 25    
71 FRAZIONE CASTIGLIONE IV A Asti (ASTI) 25    
72 SACRO CUORE II B Genova (GENOVA) 24    
73 CADORNA II B Torino (TORINO) 24    
74 SAN MAURO - FREINET II A San Mauro Torinese (TORINO) 24    
75 CHICO MENDEZ II A Roma (ROMA) 24    
76 I.T.C. V. GIORDANO VI B Bitonto (BARI) 24    
77 C.T.P. MARCONI S. GIOVANNI LUP. IV Elementare B San Giovanni Lupatoto (VERONA) 24    
78 VITTORIO VENETO II A Torino (TORINO) 23    
79 C.COLLODI/MAZZO DI RHO IV A Rho (MILANO) 23    
80 MURELLO - CAPOLUOGO II A Murello (CUNEO) 23    
81 Homeschooling III Elementare C Arcevia (ANCONA) 23    
82 LETIZIA'S SCHOOL DITTA INDIVIDUALE DI RUGGIERO CYNTHIA II A Napoli (NAPOLI) 23    
83 M. D'AZEGLIO III A Torino (TORINO) 23    
84 BORGO ANTICO EX OSTIA ANTICA I C Roma (ROMA) 23    
85 HOMESCHOOLING II C Ronchi dei Legionari (GORIZIA) 23    
86 SCUOLA DELL'INFANZIA S. CHIARA D'ASSISI I A Roma (ROMA) 23    
87 TRINITA'-CAPOLUOGO II B Trinita' (CUNEO) 23    
88 ANZIO III - CARLO COLLODI II B Anzio (ROMA) 23    
89 HOMESCHOOLING II C Casale Monferrato (ALESSANDRIA) 22    
90 E. FERRARI II C Torino (TORINO) 22    
91 I.C.BURLANDO III B Genova (GENOVA) 22    
92 SCUOLE ANN. CONVITTO C. COLOMBO II B Genova (GENOVA) 22    
93 FALCONARA FERRARIS II Media A Falconara Marittima (ANCONA) 22    
94 PONTE LINARI II A Roma (ROMA) 22    
95 SETTIMO TORINESE I T.C.PARA II D Settimo Torinese (TORINO) 22    
96 S.ANNA I A Torino (TORINO) 22    
97 SANTA VITTORIA D'ALBA-CAPOLUOGO II C Santa Vittoria d'Alba (CUNEO) 22    
98 I.C.SETTIMO VITTONE-QUINCINETTO I A Quincinetto (TORINO) 22    
99 R. ZERBONI II C Torino (TORINO) 22    
100 SACRO CUORE I B Galliera (BOLOGNA) 21    

Partener Principal:

Kidibot caută partener principal!

Susținători activi:

Kidibot este sustinut de OMV Petrom Kidibot este sustinut de Țara lui Andrei Kidibot este sustinut de Google Kidibot este sustinut de Electrica Kidibot este sustinut de Robofun Kidibot este sustinut de Interbrand Kidibot este sustinut de BRD Kidibot este sustinut de Zooku Kidibot este sustinut de eMag Kidibot este sustinut de Telekom Kidibot este sustinut de Digi Kidibot este sustinut de Societatea Muzicala Kidibot este sustinut de Bucharest Science Festival Kidibot este sustinut de Gadgetway Kidibot este sustinut de Farmaciile Richter

Edituri prietene:

Kidibot este sustinut de Editura Niculescu Kidibot este sustinut de Humanitas Junior Kidibot este sustinut de Editura Corint Junior Kidibot este sustinut de Editura Arthur

Parteneri educaționali:

Kidibot este sustinut de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale Kidibot este sustinut de Știință și Tehnică Kidibot este sustinut de Raiffeisen Bank Kidibot este sustinut de Astroclubul Bucuresti Kidibot este sustinut de Institutul Geologic al Romaniei

Parteneri pentru românii din afara granițelor României:

Kidibot este sustinut de Ministerul pentru Rom\nii de Pretutindeni Kidibot este sustinut de FORI - Federația Organizațiilor Românești din Italia
Acest proiect este realizat cu sprijinul Ministerului pentru Românii de Pretutindeni. Conţinutul acestui site nu reprezintă poziţia oficială a MRP.

KIDIBOT în lume:

USA | UK | CA | CH | ES | MD | IT | RO
Total time: 0.94151091575623 s