Tweety merge la cumpărături

15 puncte bonus
277 rezolvări
Romană

Autor quiz: Orypopa

4.4
(7)

Tweety e în clasa întâi și învață să se descurce cu banii

Beedo a zis că e mai deșteaptă ca tine. Îi dovedești contrariul?

Îți place quiz-ul făcut de acest user Kidibot?

Click să votezi!

Ne pare rău că un utilizator Kidibot a făcut un quiz atât de slab!

Probabil că a fost sabotat de către Crocobeți. Hai să-l îmbunătățim!

Spune-ne cum putem să-l îmbunătățim.

Exemple de întrebări din quizul "Tweety merge la cumpărături"

  • Tweety cumpără banane care costă 4 lei si un kilogram de mere care costă 3 lei și 50 de bani.Cât plătește în total?
  • Ciocolata preferată a lui Tweety costă 8 lei, iar o pungă de bomboane costă 2 lei și 50 de bani. Cât costă împreună?
  • Un singur ananas costă 3 lei si 50 de bani, iar un singur măr costă 50 de bani.Cât costă împreună?

Crezi că poți face un quiz mai bun decât Tweety merge la cumpărături?

Click aici
Probleme cu Tweety merge la cumpărături? Raportează!

Kidibot este implementat de Asociația StartEvo

Asociatia StartEvo

Partener Principal:

Kidibot caută partener principal!

Susținători activi:

Kidibot este sustinut de AIS GRUP Kidibot este sustinut de Mindblower Kidibot este sustinut de Interbrand Kidibot este sustinut de Zooku Kidibot este sustinut de Carturesti

Edituri prietene:

Kidibot este sustinut de Editura Niculescu Kidibot este sustinut de Editura Arthur

Parteneri educaționali:

Kidibot este sustinut de Știință și Tehnică Kidibot este sustinut de Astroclubul Bucuresti

KIDIBOT în lume:

USA | UK | MD | IT | RO
Platforma Educațională Kidibot folosește cookie-uri funcționale și de trafic pentru a putea ajuta copiii să citească și să învețe mai mult.
Total time: 1.9061818122864 s